Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną 2018

Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną 2018

25 maja na terenie naszej świetlicy odbyły się uroczyste obchody Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną 2018, pod hasłem „Radosna Niepodległa” Do wspólnego świętowania zaprosiliśmy dyrekcję , nauczycieli i uczniów SOSW w Starachowicach, kierownictwo, opiekunów i uczestników WTZ Kałków-Godów oraz kierownictwo, pracowników  i podopiecznych PŚDS typu C w Starachowicach. Swoją obecnością zaszczyciła nas Dyrektor Biura Wojewody- Pani Agata Gałka-Bernacka, która odczytała list Wojewody Świętokrzyskiego- Pani Agaty Wojtyszek oraz przekazała dla każdej z grup upominki rzeczowe. Obecni byli również przedstawiciele starostwa powiatowego, urzędu gminy, PCPR-u, Prezes ZEC-u, którzy również przekazali upominki.
Głównym punktem uroczystości były zawody sportowe pod hasłem „Sprawni w Radosnej Niepodległej”, które przygotowała Pani Róża Głowacka i poprowadziła je wspólnie z nauczycielami ze SOSW i opiekunami z WTZ Kałków-Godów. Następnie na pięknych motocyklach odwiedzili nas członkowie Grupy Motocyklowej MotoStar Starachowice z opiekunem duchowym naszej świetlicy Ks. Grzegorzem na czele. Były wspólne zdjęcia, rozmowy, każdy uczestnik otrzymał pamiątkową smyczkę. Po chwili wozem strażackim wjechali strażacy z Państwowej Straży Pożarnej. Były też okolicznościowe występy dzieci. No i najważniejsza chwila – wręczenie nagród. Ks. Grzegorz wspólnie z naszą prezes Kingą Prostak wręczyli nagrody dla grup- puchar, dyplom i upominki rzeczowe. Każdy z uczestników zawodów otrzymał medal, dyplom i nagrodę rzeczową. Wszyscy mogli posilić się pysznym bigosem, kiełbaską z grilla, ciastami i innymi frykasami.
Pragniemy serdecznie podziękować sponsorom:
– P.H.” Batmar”
-Piekarni Krawczyk
– Pani Krystynie Borkowskiej
– Firmie ENVO
– Firmie ZEC
– Ks. Grzegorzowi Roszczykowi
oraz osobom , które pragną pozostać anonimowe.
Zadanie współfinansowane przez Starostwo i Gminę Starachowice.
DZIĘKUJEMY I DO ZOBACZENIA !!!
Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną 2018 was last modified: 29 maja, 2018 by Administrator